Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaBİRLİK / DERNEKÇeşme'de Kurban Bayramı

Çeşme’de Kurban Bayramı

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda bir milyonu aşkın tatilciyi ağırlayan Çeşme, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla yine büyük bir ziyaretçi akınına hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 9 günlük Kurban Bayramı tatili, turizmciler ve esnaf tarafından memnuniyetle karşılandı. Tatilciler de bu haberi alır almaz rezervasyonlarını yoğunlaştırdı.

Yüksek Rezervasyon Beklentisi

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, bayram tatili için rezervasyonların oldukça yüksek olduğunu belirterek, otellerde tam doluluk beklediklerini açıkladı. Demir, “Ramazan Bayramı’nda önemli ölçüde doluluk elde ettik. Ancak iki bayram arasında bir düşüş yaşadık. Cumhurbaşkanımızın Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıktığını açıklaması bizi çok memnun etti. Şu anda bayram rezervasyonlarımız gayet güzel gidiyor. Bugünlerde dolulukta yüzde 60’ı yakaladık” dedi.

Gurbetçilerden Yoğun İlgiDemir, özellikle gurbetçilerin bu yıl da yoğun rezervasyon yaptığını belirterek, “15-22 Haziran arasında Çeşme’de yüzde 90’ları geçen bir doluluk bekliyoruz. Hem yurt içinden hem de yurt dışından yoğun ilgi var. Gurbetçilerimizin rezervasyonları çok yüksek. Eksikliklerimizi onlar gideriyor ve bütçemizi onlarla tamamlıyoruz” şeklinde konuştu.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir

Ekonomik Zorluklara Rağmen Umutlu Beklenti

ÇEŞTOB Başkanı Demir, ekonomik krizin gölgesinde maliyetlerin yüksek olduğunu vurguladı. “Bu krizin gölgesinde satın almalarımızda ciddi yıpranmalarımız var. Maliyetlerimiz çok yüksek. Personel maliyetleri de çok yüksek. Bu maliyetleri minimuma düşürmek için uğraş veriyoruz” dedi. Ancak Demir, tüm zorluklara rağmen güzel bir sezon beklediklerini ifade etti.

Alaçatı Gezi Rehberi | Alaçatı'da Gezilecek Yerler

Çeşme ve Alaçatı: “Dünyanın Cenneti”

ÇEŞTOB Başkanı Demir’in otelinde konaklayan İran Azerilerinden Efsun Hatibi, Türkiye’ye yerleştiğini belirterek, “Şu anda Alaçatı’nın en güzel otelindeyiz. Türkiye çok güzel. Çeşme ve Alaçatı, dünyanın cenneti. Tekrar gelmeyi düşünüyoruz. Bence Türkiye’den daha güzel bir yer yok. Burada olduğumuz için çok mutluyuz” dedi.

Çeşme, Kurban Bayramı’nda da milyonlarca tatilciyi ağırlamaya hazırlanırken, yüksek doluluk oranları ve turist ilgisi ile turizmcilerin yüzü gülüyor. Ekonomik zorluklara rağmen, Çeşme’nin yine başarılı bir sezon geçireceği öngörülüyor.

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER