Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR / SANATAçıkhava sinemaları başlıyor: Perfect Days, Poor Things, Past Lives ve daha fazlası...

Açıkhava sinemaları başlıyor: Perfect Days, Poor Things, Past Lives ve daha fazlası…

KüçükÇiftlik Film Kulübü bu sene de sinema geceleri ile sinema tutkunlarını buluşturuyor. Temmuz ve Ağustos ayları boyunca, salı akşamları birbirinden farklı sinemalar izleyicileri ile buluşacak.

MÜKEMMEL GÜNLER

Wim Wenders imzalı Perfect Days 9 Temmuz Salı günü izleyicisi ile buluşacak. Kôji Yakusho’ya Canbnes Sinema Festivali’nde En Âlâ Erkek Oyuncu mükafatı getiren ve memleketler arası uzun metrajlı sinema kategorisinde Japonya’nın Oscar adayı olan sinemanın gösterimi saat 21.00’de başlayacak.

BİR DÜŞÜŞÜN ANATOMİSİ

16 Temmuz Salı günü saat 21.00’de izleyicisi ile buluşacak olan Anatomied’une chute, annesinin kuşkulu olduğu davanın seyrini değiştiren bir çocuğun kıssasını husus ediyor. Sandra Hüller, Milo Machado-Graner, Swann Arlaud üzere yıldız isimleri buluşturan sinema Justine Triet imzası taşıyor.

ZAVALLILAR

Yorgos Lanthimos ve Emma Stone işbirliklerinden biri olan Poor Things, Akademi Ödülleri’nden 4 mükafatla ayrılmıştı. 23 Temmuz Salı akşamı beyazperdede yer alacak olan Poor Things, Dr. Godwin Baxter’ın hayata döndürdüğü Bella’nın dünyayı ve kendini keşfetme seyahatini anlatıyor.

ÖĞRETMENLER ODASI

30 Temmuz akşamı izleyicisi ile buluşacak Das Lehrerzimmer, İlker Çatak imzası taşıyor. Sinema, matematik ve spor öğretmeni olan Carla’nın işe yeni başladığı okulda bir hırsızlık olayı ile uğraşmasını ele alıyor.

DOLUNAY KATİLLERİ

Martin Scorsese imzalı Killers Of The Flower Moon; Leonardo DiCaprio, Lily Gladstone, Robert De Niro üzere yıldızları biraraya getirdi. 1920’lerin Oklahoma’sında geçen sinema David Grann’in tıpkı isimli romanından beyaz perdeye uyarlandı. Dolunay Katilleri 6 Ağustos akşamı beyazperdedeki yerini alacak.

BAŞKA BİR HAYATTA

Celine Song imzalı Past Lives, iki çocukluk arkadaşının öyküsünü bahis ediyor. Greta Lee ve John Magaro’nun başrolleri paylaştığı sinema 20 Ağustos akşamı izleyicisi ile buluşacak.

SADECE AŞIKLAR HAYATTA KALIR

Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska üzere isimleri buluşturan Only Lovers Left Alive; insanlık tarihine çok uzun vakittir tanıklık eden iki ölümsüz aşığı ele alıyor. Jim Jarmusch’un direktör koltuğunda oturduğu sinema, 27 Ağustos akşamı izleyicisi ile buluşacak.


Kaynak : Cumhuriyet.com
Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER