Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaKurumsalBetül Çiçek Kimdir?

Betül Çiçek Kimdir?

Betül Çiçek, INTHA (Uluslararası Otelciler Birliği) Yönetim Kurulu Üyesi ve Mövenpick Hotel İstanbul Bosphorus’un Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Turizm World Media’nın Dış Haberler Danışmanlığı görevini üstlenmektedir.

Çiçek, 2006 yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nden Japonca ve Yan Alan İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından, Sakarya’da bulunan Toyota fabrikasında çevirmen olarak staj yapmış ve daha sonra İstanbul’a Marmaray projesinde çevirmen olarak çalışmak üzere gelmiştir. Burada, Japon mühendisler ile Türk mühendisler arasında Japonca-Türkçe ve Türkçe-Japonca çevirmenlik yapmıştır.

Daha sonra, Marmaray projesinde çalışan Japonlara tercümanlık yapmak üzere Mövenpick Levent Otel’e geçiş yapmış ve Executive Resepsiyon görevine başlamıştır. Bu süreç, onun turizm sektörü ile tanışmasını sağlamıştır. 2006-2011 yılları arasında otelcilik sektöründe santral, resepsiyon gibi temel görevlerde bulunmuş ve 2011 yılında dünyada wellness günü ilan edilen niş otellerden biri olan Richmond Nua Sapanca’da farklı bir konseptte turizm işine devam etmiştir.

2011-2014 yılları arasında Richmond Nua Sapanca’da Satış ve Pazarlama görevini üstlendikten sonra, 2014 yılında The Plaza otelde Satış Müdürü olarak görev almıştır. 2016 yılında otelin Accor grubundan Mercure markasına geçiş sürecinde önemli rol oynamış ve otelin uluslararası hizmetlerine katkı sağlamıştır.

2019 yılında, aynı otelin renovasyon sürecinde görevine devam etmiş ve pandemi sonrasında otelin yenilenen yüzüne uygun, Accor grubu içinden üst düzey bir marka seçimi konusunda katkı sağlamıştır. Bu süreçte, marka isminin Mövenpick Hotel İstanbul Bosphorus olarak değiştirilmesinde etkili olmuştur.

Betül Çiçek, ulusal ve uluslararası fuar tecrübesine sahip olup, eğitimci kişiliğiyle personellerin yetişmesine katkı sağlamış ve sektörde sevilen, saygı duyulan bir isim haline gelmiştir. Turizm camiasındaki görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.turizmworld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER