Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaKurumsalYeşim Sarıtaş Kimdir?

Yeşim Sarıtaş Kimdir?

Yeşim Sarıtaş, Turizm World Media Genel Yayın Yönetmenidir. 2016 yılında yazarlığına başlamış ve halen turizm sektörüyle ilgili yazılar kaleme almakta ve haberler yapmaktadır. FIJET (Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Birliği) ve ATURJET (Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) üyesidir.

Haber Express ile yazarlık kariyerine başlayan Sarıtaş, daha sonra Samsun Haber, Antalya Kent Dergisi, Gönül Köprüsü Dergisi ve Hotel Gazetesi gibi önemli yayın organlarında aktif olarak yazılar yazmıştır. Samsun Haber ve Gönül Köprüsü Dergisi’nde yazılarına devam etmektedir. Ayrıca, farklı yurtiçi ve yurtdışı haber mecralarında da haber nitelikli yazıları yayınlanmıştır.

İşletme Fakültesi mezunu olan Sarıtaş, 22 yıllık iş hayatında çeşitli görevlerde bulunmuştur. Datassist İnsan Kaynakları ve Bilgi Teknolojileri Şirketi’nde İK Bilgi Teknolojileri Satış Sorumlusu olarak başlamış ve ardından Jolly Tur Vizyon Yazılım Evi’nde Genel Müdür Yardımcısı ve IT Proje Asistanı olarak görev almıştır. Metro Travel Tur Operatörü’nde Online İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmış ve Metro Turizm Ulaşım’da Reklam Pazarlama, Kurumsal İletişim ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmıştır. Ayrıca, Pegasus Mondial Turizm ve Seyahat’te Online İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmış ve Sirius Global Turizm ve Danışmanlık şirketinin kurucu ortağı olmuştur. Şişli Belediyesi’nde Sürdürülebilir Turizm Saha Network Danışmanı olarak görev yapmış ve Hotel Gazetesi’nde İş Geliştirme Danışmanı olarak çalışmıştır.

Sarıtaş, STK’larda da aktif rol almış, İstanbul ÇADEF’te Kadınlar Kolu Başkanı ve İstanbul Samsun Federasyonu’nda Turizm ve Sosyal Sorumluluk Projelerinden Sorumlu Başkan yardımcısı olarak görevler üstlenmiştir. “Minik Duvarları Yıkalım Sosyal Sorumluluk Projesi” ile Türkiye’de ilki gerçekleşen 0-6 yaş arası çocuklar için yapılan yardım projesine liderlik etmiş ve dönemin Başbakanı Sn. Binali Yıldırım tarafından STK’ya ödül verilmiştir.

Turizm sektöründeki teknolojik yenilikleri ve güncel gelişmeleri takip eden Sarıtaş, uluslararası ve bölgesel seyahatler yaparak sektörü endüstriyel açıdan değerlendirmekte ve turizm basınında haber nitelikli yazılar kaleme almakta ve röportajlar yapmaktadır. Turizmde hizmet sunan Letisya Holiday’in de Online Direktör ve Kurucu Ortağıdır.

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.turizmworld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER