Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaYazarlarYazar: John Doe
26 HABERLER0 YORUMLAR
www.sample-website.com
Sample author description

Diyarbakır’da Sıcak Hava Tesiri: Çocuklar Süs Havuzlarında Serinlerken Dönerciler Buz Kütleleriyle Çalışıyor

0
Diyarbakır'da 40 derecenin üzerinde tesirli olan sıcaklıklarda çocuklar süs havuzlarında serinlemeyi tercih ederken, dönerciler ve fırıncılar ise buz kütleleriyle çalışmaya başladı.

Kırım Tatarı Kübra Köken, Çibörek Ustalığıyla Eskişehir’de Damakları Şenlendiriyor

0
Kırım Tatarı bir aileden gelen Kübra Köken, yıllardır Eskişehir'de çibörek ustalığıyla damaklara hitap ederken, cetlerinin göçerken getirdiği yaklaşık 150 yıllık bakır kazanı hala saklıyor. Köken, çiböreğin tarihini ve Tatar kültürünü tanıtarak turistlere workshoplar düzenliyor.

Kızılbük GYO Genel Müdürü: Türk turizmi 12 aya yayıldığı vakit daldaki sıkıntılar çözülür

0
Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Paydaşlığı (GYO) Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik, dünyada baş gösteren ekonomik krizin en fazla etkilediği kesimlerden birinin turizm olduğunu belirterek, 'Türk turizmi 12 aya yayıldığı vakit daldaki problemler çözülür' dedi.

Sevenleri ve edebiyatçı dostları 50 jenerasyonunun usta muharriri için cenaze törenindeydi

0
Öykücü, şair, romancı, deneme muharriri... Türk edebiyatının usta kalemi Ferit Edgü için cenaze merasimi yapıldı. Edgü, dün İstanbul Teşvikiye Camisi’nde kılınan ikindi namazının akabinde Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

135 Yıllık Kahve Kültürü Tarihi Handa Yaşatılıyor

0
1890'lı yıllarda Erzurum'a uğrayan kervanların vazgeçilmez içeceği olan isli kahve kültürü, Bursa'daki tarihi Fidan Han'da devam ettiriliyor. Cezve yerine fincan içerisinde pişirilen kahve, yerli ve yabancı turistler tarafından istek görüyor.

SON HABERLER