Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMGastronomiNeolokal, Üçüncü Kez The World’s 50 Best Restaurants Listesinde

Neolokal, Üçüncü Kez The World’s 50 Best Restaurants Listesinde

Neolokal, bu yıl üçüncü kez The World’s 50 Best Restaurants listesine girmeyi başardı. Gastronomi dünyasının saygın ve demokratik listesi olan The World’s 50 Best’e, Türkiye’den seçilen tek restoran Neolokal oldu.

Gastronomi Turkey haberine göre; Anadolu mutfağının geleneklerini, kültürünü ve tatlarını modern tekniklerle buluşturan Neolokal, rafine ve yenilikçi yaklaşımıyla 10. yılına bu prestijli listede yer alarak giriyor.

Dünyanın 27 bölgesinden, gastronomi uzmanları, eleştirmenler, şefler, restoran sahipleri ve gezgin gurmeler gibi 1.080 seçmenin oylarıyla belirlenen The World’s 50 Best Restaurants listesinde bu yıl 91. sırada yer alan Neolokal, son iki yıldır bu listede yer alan tek Türk restoranı olma özelliğini koruyor.

Neolokal, Michelin’in 2022 yılındaki ilk Türkiye seçkisinde bir Michelin yıldızının yanı sıra, ilk ve tek yeşil yıldız alan restoran olarak dikkat çekmişti. Ayrıca, 2023 yılında Türkiye’yi gastronomi çalışma ağına ekleyen Gault & Millau tarafından 4 Toque ile “Yılın En İyi Restoranı” seçilmişti.

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER