Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMGastronomiŞefler GastroShow'da Buluştu!

Şefler GastroShow’da Buluştu!

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Türk Turizmi Gastronomi ile Büyüyecek

Turkuvaz Medya Grubu’nun ana sponsorluğunda gerçekleştirilen GastroShow 2024 Zirvesi’nde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türk mutfağının hem ekolojik hem de kültürel açıdan sürdürülebilir olduğunu belirterek, “2023 yılında turizm gelirimiz, bir önceki yıla göre yüzde 12 artış göstererek yaklaşık 56 milyar dolara ulaştı. Yeme-içme harcamaları ise toplam gelir içerisinde yüzde 19 oranında arttı. Bu durum, ülkemizin mutfak kültürünün gastronomi turizmi açısından bize büyük avantaj sağladığını gösteriyor” dedi.

Şefler GastroShow’da Buluştu! Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Türk Turizmi Gastronomi ile Büyüyecek

Turkuvaz Medya Grubu’nun ana sponsorluğunda düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük gastronomi turizm etkinliklerinden biri olan GastroShow’a katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, gastronomi ile turizm arasındaki güçlenen bağa dikkat çekerek, “Gastronomi dünyasının temsilcileri, turizm pazarının ana aktörleri arasında yer alarak turizmin gelişimine büyük katkı sağlamaktadır” dedi.

GASTROSHOW 2024 GERÇEKLEŞTİ

Turkuvaz Medya sponsorluğunda düzenlenen GastroShow 2024 Zirvesi’ne katılan Bakan Ersoy, turizm trendlerinde yaşanan büyük değişimleri yakından takip ettiklerini belirterek, “Dünyadaki yeni turizm perspektifini en iyi analiz eden ve bu yeni anlayışa uygun bir altyapı geliştirmeye çalışan ülkelerden biri Türkiye’dir” dedi.

Bakan Ersoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde geliştirilen yeni turizm vizyonu hakkında, “Turizmi bir bütün olarak değerlendiriyor, sahip olduğumuz potansiyeli en doğru ve etkili şekilde kullanmak adına gerekli adımları atıyoruz” şeklinde konuştu.

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER