Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMKonaklama İşletmeleriÇanakkale'den İstanbul'a Unutulmaz Bir Yolculuk

Çanakkale’den İstanbul’a Unutulmaz Bir Yolculuk

Çanakkale’den başlayan 26 kişilik karavan ekibi, Türkiye’nin eşsiz güzelliklerini keşfetmek için 45 günlük bir tura çıktı.

Almanya ve İsviçre’den gelen 13 karavan ve 26 turist, Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesini kapsayan bir turda, tarihi ve doğal güzellikleri keşfediyor. 40 gündür Türkiye’yi gezen grup, Kastamonu’nun Daday ilçesindeki Balabanağa Konağı’na uğradı.

Karavan Tutkunlarının Türkiye Sevgisi

Grubun sorumlusu Almanya’dan gelen Tomas Hering, geçen yıl 10 karavanla geldiklerini ve bu yıl 13 araçla yeniden geldiklerini belirtti. Hering, “Türkiye’yi o kadar çok beğendik ki bu turu yeniden yapma gereği duyduk. Eylül ayında daha kalabalık bir grup olarak tekrar geleceğiz. Kastamonu’dan sadece geçtik, gezme fırsatımız olmadı ama izlenimlerimiz mükemmel. Yol kenarındaki çeltik tarlaları ve manzaralar harikaydı.” dedi.

Son Durak: İstanbul

Gruba Türkiye turunda rehberlik yapan Levent Bilgiç, turun 40. gününde olduklarını belirtti. Amasra ve Safranbolu’yu gezdikten sonra son iki günü İstanbul’da geçireceklerini söyledi. Bilgiç, “Truva’dan başladık, Bergama ve Efes’i gezdik. Pamukkale’yi ziyaret ettik. Dalyan’da kaplumbağaları görüp bot turları yaptık. Çıralı’da kaldık, Antalya ve Konya’da Mevlana’yı tanıdık. Kapadokya ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni gezdikten sonra buraya geldik.” diye konuştu.

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER