Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMSeyahat AcenteleriFTI'nin İflası: Antalya Turizmini Etkileyecek Mi?

FTI’nin İflası: Antalya Turizmini Etkileyecek Mi?

FTI’nin İflası Antalya Turizmini Nasıl Etkileyecek?

Avrupa’nın en büyük üçüncü tur operatörü olan FTI, Almanya’nın Münih şehrinde merkezli olup, geçtiğimiz günlerde iflas başvurusunda bulunmuştu.

FTI’nin İflası ve Antalya Turizmine Etkisi

FTI, Türkiye’de birçok otele turist gönderen önemli bir tur operatörüydü. Şirketin uzun zamandır mali kriz içinde olduğunu belirten yatırımcılar, yaz sezonu için endişelerini dile getirmişti. Ancak, Antalya Valisi Hulusi Şahin bu endişeleri gidermeye yönelik açıklamalarda bulundu.

FTI'nin İflası

Antalya’daki 18 Bin Turist Etkilendi

Vali Şahin, Antalya’da tatil yapan yaklaşık 18 bin turistin iflastan etkilendiğini, ancak otelcilerin bu turistlerin geri dönüşlerini planladığını söyledi. Şahin, “Hiçbir sıkıntı olmadan bu turistleri bizim otelcilerimiz tatillerini yapıp geri dönüşlerini planladı. İlerleyen süreçte iptaller olacak, fakat bu konuda tedbirler alındı” dedi.

Gelecek Dönem İçin Tedbirler Alındı

FTI’nın iflası sonrası oluşacak boşlukların hızlı bir şekilde doldurulacağını belirten Vali Şahin, “Antalya turizminin totaline olumsuz bir etkisi olacağını düşünmüyoruz. İlk izlenimler olumsuzdu, ama her geçen gün bu konunun çözüleceği yönünde ilerliyoruz” dedi.