Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMSeyahat AcenteleriKapıda vize nasıl alınır? Kapıda vize için ne gerekli? Kapıda vize tek...

Kapıda vize nasıl alınır? Kapıda vize için ne gerekli? Kapıda vize tek seferlik mi?

Kapıda vize başvurusu nasıl yapılır? Kapıda vize için ne gerekli? Kapıda vize için bankada ne kadar para olmalı? Kapıda vize süreci ne kadar sürer? Kapıda vize tek seferlik mi? Kapıda vize veren Avrupa ülkeleri ve geçerlilik mühleti araştırılıyor. Kapıda vize ile ilgili tüm ayrıntılar haberimizde…

Kapıda vize, yabancı ülkelerin hudut kapılarında alınabilecek vize tipidir. Ülkeler ortası yapılan mutabakatlar mucibince yurt dışına seyahat eden ülke vatandaşları, makul güne kadar talep edecekleri turist vizeleri için kapıda vizeye başvurabiliyor.

Kapıda vize başvurusunu seyahat tarihinden 4 iş günü evvel yapmak gerekiyor. Ayrıyeten pasaportunda KKTC giriş damgası bulunan bireyler, Yunanistan’dan kapı vizesi alamıyor. Kimi ülkeler kapıda vize uygulaması ile 30 güne kadar ülkeye giriş müsaadesi verirken (örneğin Dominik Cumhuriyeti), Ermenistan üzere ülkeler azamî 4 aya kadar ülkede kalış vizesi veriyor.

Kapıda vize nasıl alınır? Kapıda vize için ne gerekli? Kapıda vize tek seferlik mi?

İşlem müddeti, o anki gişe yoğunluğuna nazaran değişebilmektedir. Sırada beklenmediği takdirde 10 dakikalık bir mühlet içerisinde vize almanız mümkün.

Kapıda vize için İstenilen evraklar, ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir. Genel olarak istenilen dokümanlar:

Kapıda vize fiyatları, ülkeden ülkeye ve yıldan yıla nazaran değişkenlik gösterebiliyor. Gitmek istediğiniz ülkenin vize fiyatı bilgisini, ülkeye ilişkin konsolosluk sayfasından öğrenebilirsiniz. Yeni kapıda vize fiyatlarını T.C Dışişleri Bakanlığı’nın web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Kapıda vize nasıl alınır? Kapıda vize için ne gerekli? Kapıda vize tek seferlik mi?

Kaynak : Haberler.com

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER