Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMSeyahat / Gezi RotalarıBalkanlar’da Denize Girebileceğin 10 Mükemmel Plaj

Balkanlar’da Denize Girebileceğin 10 Mükemmel Plaj

Rotayı Balkanlar’a çevirmek isteyenler ve çevirenler buraya! Hem doğal hoşlukları ve tarihi  hem de kusursuz kıyıları ile kalbinizi çalacak Balkanlar’a hakikat keyifli bir seyahate çıkalım, hazırsanız başlıyoruz!

1. Zlatni Rat

500 metreden fazla uzunluğa sahip ve kristal berraklığında suları ile bilinen Zlatni Rat Hırvatistan’ın en hoş plajlarından biridir.Masmavi sularında ve tabiatın içinde kaybolmak isteyenler için ülkü bir tatil sunar!

2. Becici Plajı

Karadağ’ın en uzun plajlarından biri olan Becici Plajı, altın kumları ve sığ suları ile ülkü bir aile plajıdır. Budva’da yer alan plaj Karadağ’da keyifli anlar geçirebileceğiniz hatta Karadağ’a yine aşık olacağınız bir yer!

3. Banje Plajı

Dubrovnik’in en tanınan plajlarından biri olan Banje Plajı, beyaz kumları ve turkuaz suları ile göz kamaştırır. Birebir vakitte Dubrovnik’in tarihi surlarına bakarken yüzmek epey uygun gelecek!

4. Sveti Stefan Plajı

Sveti Stefan Adası’nın karşısında yer alan bu plaj, kumsalı ve turkuaz suları ile epey popülerdir. Görünümü da meşhur Sveti Strefan Adası’na karşı olduğu için yüzerken kendinizi tarihin tam içerisinde hissedebilirsiniz.

5. Ksamil

Arnavutluk’un güneyinde yer alan Ksamil plajı, turkuaz suları ve küçük adaları ile epeyce popülerdir. Arnavutluk’ta değil de Maldivler’de üzere hissetmenizi sağlayacak Ksamil hakikaten unutulmaz ve keyifli bir tecrübe sunuyor.

6. Plavi Horizonti Plajı

Karadağ’ın güneyinde yer alan Plavi Horizonti Plajı, kumlu plajı ve sığ suları ile epeyce keyifli bir deniz tecrübesi sunar. Masmavi sularında itimatla yüzerken Karadağ’ın doğal hoşluklarına tekrar aşık olabilirsiniz, bizden söylemesi!

7. Dhërmi Plajı

Arnavutluk’un güneyinde yer alan Dhërmi Plajı, kumsalı ve sığ suları ile ülkü bir aile plajı olarak karşımıza çıkar. Hem tertemiz suyu hem de Arnavutluk’un vizesiz olması bu plajı daha da eksiksiz kılıyor.

8. Velipoje Plajı

Arnavutluk’un kuzeyinde yer alan Velipoje Plajı, uzun kumsalı ve sığ suları ile herkes için epey keyifli bir tatil imkanı sunar. Arnavutluk’un görece daha sakin plajlarından biri olan Velipoje’de yazın tadını çıkarabilirsiniz.

9. Kotor Körfezi

Kotor’u da içerisine alan Koton Körfezi hem doğal hoşluğu hem de denizi ile farklı bir deniz tecrübesi sunar. Yüzerken etrafınızdaki dağları ve tarihi yerleri inceleyebilir ve kendinizi bir peri masalında hissedebilirsiniz.

10. Ada Bojana

Karadağ’ın güneyinde yer alan Ada Bojana, kumsalı ve turkuaz suları ile epeyce tanınan bir plajdır. Plajda şezlong ve şemsiye kiralayabilir, su sporları yapabilir yahut restoranlarda ve kafelerde dinlenebilirsiniz.

Kaynak : Onedio.com

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER