Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMSeyahat / Gezi RotalarıDünyanın En Hoş Futbol Sahaları! Bu türlü Eşsiz Bir Görüntüde Futbol Oynayabilir...

Dünyanın En Hoş Futbol Sahaları! Bu türlü Eşsiz Bir Görüntüde Futbol Oynayabilir misiniz?

Dünyanın dört bir köşesinden pozisyonuyla göz kamaştıran futbol alanlarını inceliyoruz. Dünyanın en hoş futbol alanlarında, görüntüyü izlemekten futbol oynayabilir miydiniz merak ediyoruz! Bir gibisi daha olmayan bu çok özel futbol alanlarını seyahat rotanıza eklemeyi de unutmayın… 

Kaynak: Time Capsule Tales

1. Henningsvaer, Norveç

Norveç’in kuzeyinde, yalnızca 2 bin kişinin yaşadığı doğanın içindeki eşsiz pozisyonu ile dikkat çeken balıkçı köyü Henningsvaer, dünyanın en hoş futbol alanlarından birine konut sahipliği yapıyor.

Henningsvaer, Norveç’in Nordland bölgesindeki Vagan belediyesine bağlı ve Lofoten takımadalarının en popülerlerinden biri olan bir balıkçı yerleşim yeri. Ayrıyeten, Henningsvaer, UEFA’nın ‘We Play Strong’ belgeselinin de konusu oldu. Bu belgesel, köyün futbol alanını ve futbolun bu eşsiz ortamda nasıl oynandığını gösteriyor. Belgesel sayesinde Henningsvaer, futbol severler ve tabiat severler tarafından daha da çok tanınmaya başlandı.

2. Qeqertarsuaq, Grönland

Grönland’ın batı kıyısındaki Qeqertarsuaq ya da  Godhavn Dan (Disko Adası), buzlar ülkesinin en hoş futbol alanlarından birine mesken sahipliği yapıyor. Grönland’da eşsiz buzul görüntüsüyle dikkat çeken öbür alanlar da bulunuyor.

3. Castelmezzano, İtalya

İtalya’nın Basilicata bölgesine bağlı Potenza ilinde bulunan Castelmezzano, sarp kayalıkların üzerine kurulu eşsiz bir köy. 2017 yılında ‘İtalya’nın en hoş 19 köyü’ listesinde yerini alan Castelmezzano, yanardağı kraterleri görünüsüyle büyüleyen dağlarının eteklerinde yer alan futbol alanıyla da dikkat çekiyor.

4. Trogir, Hırvatistan

Sırada, Hırvatistan’ın Trogir kentinde, Kamerlengo ve St. Marko Kuleleri ortasında yer alan kusursuz görüntüsüyle dikkat çeken futbol alanı var.

5. Moskova, Rusya

Kendinizi dünyadan büsbütün soyutlanmış hissedeceksiniz. Moskova’da ormanlık alanın ortasına kurulmuş bu göz kamaştırıcı futbol alanında oksijene doyacaksınız.

6. Venedik, İtalya

Venedik’te yer alan Curva Sud standında oturmak ve art planda Venedik lagününün eşsiz hoşluğu, önünde bir maç izlemek… 1910 yılında inşa edilen tesis, 11.500 kişilik kapasitesiyle İtalya’nın en eski ikinci futbol alanı olma özelliğine de sahip.

7. Rio de Janeiro, Brezilya

Rio de Janeiro’da yer alan bu futbol alanı, dünyanın birinci oyuncu gücü ile çalışan saha. Oyuncuların hareketlerinden kinetik güç üreten ve bu enerjiyi gece aydınlatması için kullanan bu saha, yapay çim yerinin altına yerleştirilmiş 200 güç toplayan plaka ile donatıldı. Bu plakalar, oyuncuların hareketlerini güce dönüştürerek sahanın aydınlatılmasını sağlıyor. Bu yenilikçi ve etraf dostu yaklaşım, spor ve teknolojiyi birleştirerek futbol alanının güç gereksinimini karşılıyor. Rio de Janeiro’nun bu özgün futbol alanı, hoşluğuyla de göz kamaştırıyor.

8. Tasiilaq, Grönland

Grönland’dan bir öbür manzara! Kentin özgün mimarisi ve tabiatın içinde görüntüyü izlemekten arda kalan vakitte keyifli bir futbol maçı da izleyebilirsiniz.

9. Eidi, Faroe Adaları

Son durağımız,  Kuzey Atlantik’te bulunan Faroe Adaları’nda yer alan futbol alanı. Sanıyoruz ki Grönland ile beraber Danimarka Krallığının parçası olan adalar birliğinde, yüzünüze vuran Atlantik’in serin suları eşliğinde futbol karşılaşmalarını izlemek değer biçilmez olmalı!

Kaynak : Onedio.com

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER