Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMSeyahat / Gezi RotalarıGörüp Görebileceğiniz Dünyanın En Ürkütücü Hoşluğa Sahip Şelalelerini Sıralıyoruz!

Görüp Görebileceğiniz Dünyanın En Ürkütücü Hoşluğa Sahip Şelalelerini Sıralıyoruz!

Doğanın büyüleyici hoşluklarından biri olan şelaleler, adeta görenleri kendilerine hayran bırakıyor. Bu tabiat mükemmelleri, suların coşkulu dansını ve harika görüntülerini bir ortaya getiriyor. İşte dünyanın dört bir yanından seçtiğimiz hem ürkütücü hem hoş şelaleler…

Niagara Şelalesi (Kanada ve ABD)

Belki de en ünlü şelalelerden biri olan Niagara, Kanada ile ABD ortasındaki sonu oluşturuyor. Devasa su kütleleriyle düşen bu şelaleler, hem gündüz hem de gece göz alıcı bir görünüm sunuyor.

Iguazu Şelalesi (Arjantin ve Brezilya)

Güney Amerika’nın gizemli tabiatında yer alan Iguazu, Arjantin ve Brezilya hudutları ortasında uzanıyor. 275 başka kaskatlıktan oluşan bu şelaleler, etkileyici bir tabiat mükemmeli sunuyor.

Angel Şelalesi (Venezuela)

Dünyanın en yüksek şelalesi olarak bilinen Angel, Venezüella’nın doruklarından 979 metre yükseklikten düşüyor. Bu muazzam yükseklik, şelaleyi görenleri kendine hayran bırakıyor.

Victoria Şelalesi (Zambiya ve Zimbabve)

Afrika’nın en büyük şelalesi olan Victoria, Zambiya ve Zimbabve ortasında yer alıyor. Zambezi Irmağı’nın gücüyle oluşan bu şelale, etkileyici bir görünüme sahip.

Kaieteur Şelalesi (Guyana)

Potaro Irmağı üzerinde yer alan bu şelale, dünyanın en güçlü su düşüdür ve 226 metrelik bir düşle dikkat çeker.

Gullfoss Şelalesi (İzlanda)

İzlanda’nın Altın Çemberi’nde bulunan bu şelale, görkemli bir doğal hoşluk sunar ve sularını 32 metrelik bir düşle stantlar.

Dettifoss Şelalesi (İzlanda)

İzlanda’nın en güçlü şelalesi olan Dettifoss, Jökulsa a Fjöllum Irmağı üzerinde bulunur ve kuzeydoğu İzlanda’nın en tanınan turistik yerlerinden biridir.

Havasu Şelalesi (ABD)

Arizona’nın Grand Canyon Ulusal Parkı içinde yer alan Havasu Şelalesi, turkuaz renkli suları ve etrafındaki kırmızı kayalarıyla göz kamaştırır.

Kaynak : Onedio.com

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER