Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMSeyahat / Gezi Rotalarıİstanbul'da Yaz Tatili için Çocuklarla Yapılacak 10 Günde 10 Eğlenceli Aktivite!

İstanbul’da Yaz Tatili için Çocuklarla Yapılacak 10 Günde 10 Eğlenceli Aktivite!

İstanbul, yaz tatilinde çocuklar için eğlenceli ve öğretici birçok seçenek sunuyor. Aileler, çocuklarını hem eğlendirip hem de yeni şeyler öğretecek aktivitelerle buluşturabilecekleri bu varlıklı kenti keşfetmek için kusursuz bir fırsata sahip.

Okulların kapanmasıyla birlikte ebeveynler, çocuklarını keyifli vakit geçirebilecekleri yerler arayışına girdi.

İstanbul’un farklı ilçelerinde, çocukların hem eğlenip hem de öğrenebilecekleri birçok yer bulunuyor. İşte o seçenekler 👇

1. Oyuncak Müzesi

İlk rotamız Göztepe. Sergilediği koleksiyon, oyuncakların tarihini ve çeşitliliğini gözler önüne seren Oyuncak Müzesi’nde çoklukla antika oyuncaklar, nostaljik oyuncaklar ve farklı kültürlerden gelen çeşitli oyuncağa dair öğeler bulunuyor.

2. Kidzania: Çocuklar Ülkesi

KidZania, çocukların hayal güçlerini kullanarak gerçek hayattaki meslekleri keşfettikleri interaktif bir cümbüş merkezi olarak biliniyor. İstanbul’un beğenilen alışveriş merkezlerinden biri olan Akasya Acıbadem’de bulunan KidZania, çocuklara eğlenceli ve öğretici bir tecrübe sunuyor.

3. Madame Tussauds

Özellikle çocuklar için heyecan verici bir aktivite olan bu müze, kentin Beyoğlu ilçesindeki Grand Pera binasında yer alıyor. Madame Tussauds müzesi, gerçekçi balmumu heykelleriyle ünlü isimleri ve tarihi karakterleri ziyaretçilerle buluşturuyor. Bu sayede ünlü yıldızlar, atletler, tarihî başkanlar ve sanatkarlarla fotoğraf çektirebilirsiniz.

4. Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu ve Gözlemevi

Sarıyer’de bulunan Hayalden Gerçeğe Fatin Gökmen Planetaryumu ve Gözlemevi; gökyüzü müşahedesi ile astronomiye dair birçok aktifliğin yapıldığı kıymetli bir merkezdir.

5. Legoland

Legoland; İstanbul, Legolar ile yapılmış devasa yapılardan oluşan ve eğlenceli aktiviteler sunan bir tema parkıdır. Park Bayrampaşa’da yer alıyor.

6. Maker Çocuk

Maker Çocuk; İstanbul’da teknolojiye ve yaratıcılığa ilgi duyan aileler için olağanüstü bir fırsat sunuyor. Kağıthane’de bulunan bu yer çeşitli hususlarda atölyeler de düzenliyor. Bu sayede çocuklar hem teknolojiyi öğrenirken hem de yaratıcı projelere katılabilir.

7. Sea Life Akvaryum

Bayrampaşa’da bulunan akvaryum; dünyanın dört bir yanındaki su altı ömrünü keşfetmek isteyen ziyaretçilere kapılarını açan bir deniz hayatı müzesidir.

8. Balat Oyuncak Müzesi

İstanbul’un tarihi semtlerinden biri olan Balat’ta bulunan, nostaljik oyuncakların sergilendiği bir müze. Bu müzede geçmişten günümüze uzanan bir oyuncak koleksiyonu yer alıyor.

9. Bilim ve Deney Merkezi

10. Rahmi Koç Müzesi

Kaynak : Onedio.com

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER