Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMSürdürülebilir TurizmMersin'in Plajları Mavi Bayrakla Taçlandı

Mersin’in Plajları Mavi Bayrakla Taçlandı

Mersin’de Turizm Sezonu Başladı: 11 Mavi Bayraklı Plajla Rekora Koşuyor!

Mersin’de turizm sezonu, Vali Ali Hamza Pehlivan ve diğer ilgililerin katılımıyla Erdemli ilçesindeki Kumkuyu Plajı’nda düzenlenen ‘İl Mavi Bayrak Töreni’ ile resmen başladı. Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Mersin’de, 11 plaja mavi bayrak çekilmesiyle sezon açılışı gerçekleştirildi.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, 2023'e damga vuran fotoğrafları oyladı - Son Dakika

Mavi Bayraklı Plajlarla Mersin’de Turizm Atağı

Mersin’de 11 plajın mavi bayraklı olduğunu belirten Vali Ali Hamza Pehlivan, törende denizden getirilen mavi bayrağı göndere çekti. Pehlivan, Mersin’in bu sayı ile Türkiye’de en çok mavi bayrağa sahip 8. il olduğunu vurguladı. Pehlivan, “İlimizde mavi bayrak konusunu önemsiyoruz. Çünkü 321 kilometrelik sahil bandımız var. Sahil bandımızın 108 kilometresi koylardan oluşuyor. Geri kalan kısımda çok uygun plajlar var. 41 plajımız var,” dedi.

Mersin'de mavi bayraklı plaj sayısı 11'e çıktı - Elips Haber

Mersin’in Turizm Hedefleri Büyük

Vali Pehlivan, Mersin’in turizmde büyük hedefleri olan bir il olduğunu belirtti. Mavi bayraklı plaj sayısını artırmayı hedeflediklerini ifade eden Pehlivan, “Turizm paydaşlarıyla bir araya geldik. ‘Mavi bayraklı plaj sayımızı önümüzdeki uygun bir sürede en az yüzde 100 artıralım, zaman içinde de 41 plajın tamamını mavi bayraklı yapalım’ diye konuştuk,” şeklinde konuştu.

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER