Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMSeyahat / Gezi RotalarıPapa ''İznik'e Gitmeyi Kalpten İstiyorum'' dedi

Papa ”İznik’e Gitmeyi Kalpten İstiyorum” dedi

AA’nın Haberine göre; Papa Franciscus, gelecek yıl Türkiye’yi ve özellikle Bursa’nın İznik ilçesini ziyaret etmek istediğini belirtti. Vatikan’dan yapılan açıklamaya göre, Papa, Roma’da yarın kutlanacak Aziz Petrus ve Aziz Pavlus dini bayramı dolayısıyla Fener Rum Patrikhanesi’nden bir heyeti kabul etti.

Papa Franciscus, kabulde yaptığı konuşmada, gelecek yıl Birinci İznik Konsili’nin 1700. yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, İznik’e gitme isteğini dile getirdi. Bu seyahati yapmayı kalpten istediğini vurgulayan Papa, “Bu, benim için çok anlamlı bir ziyaret olacak.” dedi.

Birinci İznik Konsili, Hristiyanlık tarihinde önemli bir dönüm noktası olarak kabul edilir. 325 yılında Roma İmparatoru I. Konstantinos’un çağrısıyla gerçekleşen konsilde, kilisenin doktrinleri ve inançları üzerine önemli kararlar alınmıştı.

Papa Franciscus, daha önce 2014 yılında Türkiye’yi ziyaret etmişti. Onun dışında, Türkiye’yi ziyaret eden diğer Papa’lar arasında 2006’da Papa 16. Benediktus, 1979’da Papa 2. Ioannes Pavlus ve 1967’de Papa 6. Pavlus bulunmaktadır.

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER