Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMSürdürülebilir TurizmHepsiJET, Türkiye'de 21 yerli üretim elektrikli araçla kargo dağıtımına başladı

HepsiJET, Türkiye’de 21 yerli üretim elektrikli araçla kargo dağıtımına başladı

HepsiJET, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde 21 yerli üretim elektrikli araçla kargo dağıtımı yapmaya başladığını duyurdu. İstanbul, Antalya, Muğla, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde faaliyete geçen bu araçlar, HepsiJET’in çevre dostu lojistik stratejisinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Bu adım, karbon emisyonlarını azaltarak doğaya katkıda bulunmayı hedefliyor.

HepsiJET’in 2024 yılı sonuna kadar ulaşmayı planladığı hedef, 50 elektrikli araca ulaşmak ve bu araçların kullanımıyla karbon salınımını önemli ölçüde azaltmak. Netlog Lojistik ile iş birliği içinde yürütülen bu projede, yüksek enerji dönüşüm verimliliğine sahip elektrikli araçlar kullanılarak çevre dostu bir lojistik ağı oluşturulması amaçlanıyor. HepsiJET, her ay ortalama 1404 kilometre başına yaklaşık 0.21 ton karbon emisyonu azaltmayı hedefliyor ve böylece çevreye duyarlı taşımacılığa öncülük ediyor.

Hepsiburada Lojistik Grubu CEO’su Hakan Karadoğan, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, HepsiJET’in elektrikli araç projesinin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmada önemli bir adım olduğunu vurguladı. Karadoğan, bu adımın, yakıt tüketimini ve karbon salınımını önemli ölçüde azaltarak çevre dostu bir lojistik ağı oluşturma yolunda atılan önemli bir adım olduğunu belirtti.

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER