Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMSürdürülebilir TurizmİBB: ''11 Bin Çocuk Doğa İle Buluşacak''

İBB: ”11 Bin Çocuk Doğa İle Buluşacak”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, 9-15 yaş arası çocukların hem eğlenmesi hem de doğayı tanıması için “Doğa Kampı” organize ediyor. 1 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında açık olacak kampa çocuklar hem günübirlik hem de konaklamalı olarak katılabilecek.

HAYDİ ÇOCUKLAR, DOĞA KAMPI ZAMANI!

İBB Spor İstanbul’un, yorucu bir eğitim-öğretim döneminin ardından çocuklar için düzenlediği “4. Doğa Kampı”, 1 Temmuz’da başlıyor. 23 Ağustos’a kadar sürecek olan kamp, bu yıl Beykoz’daki Mad Garden Polonez’de gerçekleştirilecek.

11 Bin Çocuk Doğa İle Buluşacak

2021 yılından beri düzenlenen İBB Spor İstanbul Doğa Kampı, bugüne kadar 18 bin 853 çocuğu ağırladı. Bu yıl ise kampın 8 haftalık süresi boyunca 11 bin çocuğun katılımı hedefleniyor. Günübirlik kampa 9-15 yaş arası, konaklamalı kampa ise 12-15 yaş arası çocuklar kabul edilecek. Günübirlik kampta günlük 215, konaklamalı kampta ise 150 çocuk ağırlanacak.

Günübirlik kampta bisiklet sürüşü, okçuluk, oryantiring, doğada yaşam, tırmanma, AKOM eğitimleri ve drama atölyesi gibi etkinlikler yer alacak.

Konaklamalı kampta ise genel kampçılık bilgileri, çadır kurma, düğüm ve ateş yakma teknikleri, kamp malzemelerini tanıma, navigasyon eğitimi, iz takibi, yıldız okuma, periferik bakış, doğada kayıp vaka çalışması, ilk yardım ve ekoloji farkındalık eğitimleri verilecek. Ayrıca barınak kurma, doğada su bulma ve arıtma atölyeleri de yapılacak.

İBB Spor İstanbul, Doğa Kampı ile çocukların eğlenerek öğrenmelerinin yanı sıra erken yaşta sorumluluk duygusu, takım ruhu, sevgi, saygı, paylaşma, yardımlaşma, çevreye karşı duyarlılık ve kötü alışkanlıklardan uzak durma bilincini geliştirmeyi amaçlıyor. Kampta pedagoglar da çocuklara destek verecek.

Kampa 12 Noktadan Otobüs Kalkacak

Hafta sonları kapalı olan kampta, günübirlik katılımlar için 75 TL, konaklamalı katılımlar için 125 TL ücret alınacak. Bu ücret, çocuklara verilecek tişört, buff, bez torba ve sertifika için alınan sembolik bir bedel.

Çocuklar kampa, velilerinin imkanlarıyla veya İBB Spor İstanbul’un tahsis ettiği ve 12 ayrı noktadan hareket edecek otobüslerle ulaşabilecekler.

Doğa Kampı ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilir, kayıt işlemleri ise buradan yapılabilir.

Günübirlik Kamp Transfer Noktaları

Avrupa Yakası

 • İBB Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi
 • İBB Fatih Spor Kompleksi
 • İBB Metin Oktay Spor Tesisi

Anadolu Yakası

 • İBB Haldun Alagaş Spor Kompleksi
 • İBB Kartal Hasan Doğan Spor Kompleksi
 • İBB Pendik Kurtköy Spor Kompleksi

Konaklamalı Kamp Transfer Noktaları

Avrupa Yakası

 • İBB Avcılar Spor Kompleksi
 • İBB Beyoğlu Yüzme Havuzu
 • İBB Esenler Spor Kompleksi

Anadolu Yakası

 • İBB Ümraniye Çakmak Yüzme Havuzu
 • İBB Kartal Hasan Doğan Spor Kompleksi
 • İBB Pendik Sahil Spor Tesisi
Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER