Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMUlaştırmaBayram Tatilinde Demiryolları Yoğun İlgi Gördü

Bayram Tatilinde Demiryolları Yoğun İlgi Gördü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 14-22 Haziran tarihleri arasında demiryolu taşımacılığının yoğun talep gördüğünü açıkladı. Bayram tatili süresince Yüksek Hızlı Trenler (YHT), Anahat ve Bölgesel trenler ile kent içi raylı sistemlerden toplamda 7 milyon 519 bin 428 kişinin faydalandığını belirtti. Bakan Uraloğlu, Kurban Bayramı tatilinde YHT’lerin 326 bin 819 yolcuya hizmet verdiğini, Marmaray’ın 4 milyon 152 bin 909, Başkentray’ın 492 bin 13 ve İzban’ın 1 milyon 938 bin 664 yolcu taşıdığını söyledi. Ayrıca, anahat ve bölgesel trenlerle 327 bin 980 yolcunun seyahat ettiğini ekledi.

Hürriyet2in haberine göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Kurban Bayramı süresince vatandaşların artan seyahat taleplerini karşılamak amacıyla Yüksek Hızlı Tren (YHT), Anahat ve Bölgesel Trenlerde ek seferler ve ek vagonlar konulduğunu ifade etti. Aynı zamanda, kent içi raylı sistemlerde de Marmaray, Başkentray, İzban, Halkalı-Bahçeşehir, Sirkeci-Kazlıçeşme, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hatlarında bayram süresince ücretsiz hizmet verildiğini hatırlattı.

Rekor Yolcu Sayısı

Bakan Uraloğlu, 14 Haziran’da YHT’lerle 39 bin 962 yolcunun taşındığını ve bu rakamın YHT’lerde taşınan en yüksek yolcu sayısı olduğunu vurguladı.

Bayram tatilinde demiryollarının yoğun ilgi görmesi ve YHT’lerin rekor kırması, vatandaşların demiryolu taşımacılığına olan güvenini ve ilgisini bir kez daha ortaya koydu.

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER