Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMUlaştırma"En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu" Ödülüne Layık Görüldü

“En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” Ödülüne Layık Görüldü

Türk Hava Yolları, sürdürülebilirlik konusundaki öncü çalışmaları ile havacılık sektörüne örnek olmaya devam ediyor. World Finance tarafından yeniden “En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu” ödülüne layık görülen milli havayolu, bu saygın ödülü üst üste üçüncü kez kazanmanın gururunu yaşıyor.

Havacılık sektörünün iklim krizi nedeniyle zorluklar yaşadığı bir dönemde, Türk Hava Yolları gönüllü karbon dengeleme platformu CO2mission, Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı (SAF) kullanımı, uçak içi sürdürülebilir ürünler ve etkin atık yönetimi ile yolcularına çevre dostu seyahat deneyimi sunarak sektörde öne çıkıyor.

Ödül hakkında açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, “Üç yıl üst üste ‘En Sürdürülebilir Bayrak Taşıyıcı Havayolu’ ödülünü almak, sürdürülebilirliğe ve çevre yönetimine olan bağlılığımızın bir göstergesidir. Türk Hava Yolları olarak, dijitalleşme alanında dünyanın en iyi üç havayolundan biri olmayı stratejik hedeflerimiz arasında belirledik. 2050 yılına kadar Karbon Nötr Havayolu olma hedefimiz doğrultusunda, 2022 yılında Sürdürülebilir Havacılık Yakıtı (SAF) kullanımını iklim değişikliğiyle mücadele planlarımıza dahil ettik ve 2023 yılında da SAF kullanımımızı yeni rotalarla genişlettik. Gelecekte de SAF kullanılan uçuş ağımıza yeni rotalar eklemeye ve tüm operasyonlarımızda sürdürülebilir uygulamaları benimsemeye devam edeceğiz.” dedi.

2008’den bu yana karbon ayak izini azaltmak için 100’den fazla operasyonel optimizasyon projesi gerçekleştiren Türk Hava Yolları, 2023 yılında da yakıt tasarrufu ve sera gazı emisyonlarının azaltılması konusunda önemli başarılar elde etti.

World Finance Sürdürülebilirlik Ödülleri, dünya finans ve iş çevrelerince önemli bir referans kabul ediliyor ve çevresel, ekonomik ve sosyal alanda en iyi uygulamaları sergileyen kuruluşlara veriliyor. World Finance, 2008 yılından bu yana farklı sektörlerde uzman jüri üyelerinin değerlendirmeleriyle ülkelerin en iyi kurumlarını belirlemeyi amaçlıyor.

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER