Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaTURİZMUlaştırmaYılın Birinci Yarısına İlişkin Seyahat Dataları Dudak Uçuklattı! 2024'ün En Değerli Bileti...

Yılın Birinci Yarısına İlişkin Seyahat Dataları Dudak Uçuklattı! 2024’ün En Değerli Bileti 299 Bin 177 Lira Oldu!

Yılın birinci yarısına ilişkin seyahat bilgileri açıklandı! Çevrimiçi seyahat platformu tarafından açıklanan raporda, en değerli uçak bileti 299 bin 177 lira olarak kaydedildi. 2024 yılının en değerli uçak biletini kadar en ucuz bileti de dikkat çekti.

İşte, ayrıntılar…

2024’ün birinci yarısına ait seyahat raporu yayımladı!

Raporda, yaş kümelerine ve aylara nazaran tercih edilen rotalar yer aldı. Ayrıyeten yılın birinci yarısında sayılan en ucuz ve en kıymetli biletler ile en çok tercih edilen iç sınırlar rotaları da belirli oldu.

En kıymetli tek istikamet uçak bileti: 299 bin 177 liraya satıldı

Yılın birinci altı ayında satılan en kıymetli bilet dış sınırlar, tek taraf uçak bileti oldu. 299 bin 177 liraya satılan biletin İstanbul – Paris rotası olduğu belirtildi.

En kıymetli dış sınır gidiş-dönüş uçak bileti ise 243 bin 60 lira olarak İstanbul-Bangkok uçuşunda kaydedildi.

İç çizgilerde ise en değerli uçak bileti: 9 bin 117 liraya satıldı

Rapora nazaran, tıpkı periyotta satılan en değerli iç çizgi tek istikamet uçak bileti İstanbul-Antalya seyahati için 9 bin 117 lira olarak kaydedildi.

En kıymetli iç çizgi gidiş-dönüş uçak bileti ise İstanbul – Dalaman rotasında 15 bin 327 liraya satıldı.

Yılın en ucuz uçak biletleri ise ‘biz bunu nasıl kaçırdık?’ dedirtti!

Raporda en ucuz iç sınır uçak bileti İstanbul-İzmir uçuşunda 432 TL olarak kaydedildi. Satılan en ucuz dış çizgi tek taraf uçak bileti ise İstanbul-Tahran rotasında 642 TL olarak belirlendi.

Gidiş-dönüş seyahat edilen en ucuz rota ise Balıkesir, Edremit-İstanbul rotası oldu. Kelam konusu, gidiş-dönüş iç sınırlar rotasısı bin 43 liradan alıcı buldu. Dış çizgilerde ise gidiş-dönüş uçak bileti İstanbul-Bükreş uçuşunda 2 bin 145 lira olarak kaydedildi.

En ucuz uçuş devirleri: Dış sınırlarda Ocak, iç sınırlarda Mart ayı oldu

Ocak ayında dış çizgilerde tek istikamet uçak biletleri ortalama 4.763 lira olurken, gidiş-dönüş biletler ortalama 8.209 lira yılın birinci altı ayının en düşük fiyatları oldu.

Mart ayında ise iç sınırlarda tek taraf uçak biletleri ortalama 1.370 lira, gidiş-dönüş biletleri ortalam 2.608 lira fiyatlarla satılarak yılın en düşük fiyatları oldu.

Çiftler dış sınırlarda: Amsterdam, Düsseldorf ve Bangkok’u tercih etti, çocuklu aileler ise Düsseldorf, Frankfurt ve Münih’i

Türkiye’nin iç ve dış sınırlarında seyahat eden farklı yaş ve hayat kümelerine bakıldığında, makul trendlerin ortaya çıktığını görebiliriz. Yılın birinci yarısında, 65 yaş ve üzeri yolcuların iç sınırlardaki tercihleri ekseriyetle İstanbul, İzmir ve Antalya olurken; dış sınırlarda Viyana, Stuttgart ve Düsseldorf tanınan destinasyonlar ortasında yer aldı.

Öğrencilerin seyahat tercihleri ortasında iç çizgilerde İstanbul, Antalya ve İzmir en çok tercih edilen kentler olurken; dış çizgilerde Düsseldorf, Stuttgart ve Frankfurt öne çıktı.

Çiftlerin seyahat rotaları ile çocuklu ailelerin rotası farklı oldu. Çiftlerin en çok tercih edilen destinasyonlar arasında dış çizgilerde Amsterdam, Düsseldorf ve Bangkok bulunurken; iç sınırlarda İstanbul, Antalya ve İzmir en tanınan seçenekler ortasında yer aldı.

Çocuklu ailelerin seyahat tercihlerine baktığımızda ise; dış sınırlarda Düsseldorf, Frankfurt ve Münih en çok tercih edilen kentler olurken, iç çizgilerde ise İstanbul, Antalya ve İzmir ailelerin en çok tercih ettiği yerler ortasında yer aldı.

Kaynak : Onedio.com

Haber Editörü
Haber Editörühttps://www.TurizmWorld.com/
Turizm World Media, seyahat endüstrisi ve turizm sektöründe lider olma yolunda bir dijital haber ve bilgi platformudur.

SON HABERLER